okna pvc kolbuddom bydgoszcz
Nadchodząca wiosna stwarza okazję do wymiany stolarki. Pogoda za oknem powoli zaczyna się zmieniać i temperatury będą dla nas znacząco łaskawsze. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad wymianą stolarki dowiedz się dlaczego jest to dobry pomysł!

Lepsza izolacja termiczna i akustyczna

Nowe okna zapobiegają ucieczce ciepła z wnętrza i redukują hałas z zewnątrz. Ceny energii w ostatnim czasie poszybowały do góry. Czekają nas kolejne podwyżki energii elektrycznej. Wymiana stolarki pozwoli Ci w przyszłości zaoszczędzić na rachunkach. Zarówno dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na ciepło jaki i ograniczone działanie klimatyzacji. Niższa przenikalność cieplna całego okna przy zachowaniu prawidłowego montażu to duża oszczędność!

Większe bezpieczeństwo

Nowe okna są trudniejsze do włamania i uszkodzenia niż stare. Nawet standardowa wersja nowej stolarki nie posiadająca specjalistycznych zabezpieczeń będzie trudniejsza do sforsowania niż stara stolarka. Nowe okna mogą posiadać również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: Szyby antywłamaniowe klasy P4 – są to szyby trudne do przebicia i nie wypadające z ramy po stłuczeniu.
Okucia antywłamaniowe – są to specjalne zaczepy i czopy ryglujące okno na całym obwodzie, które zazębiają się przy próbie podważenia ramy.
Klamki antywłamaniowe – są to klamki zamykane na klucz lub blokowane automatycznie, które uniemożliwiają otwarcie okna metodą na sznurek.
Okna antywłamaniowe są podzielone na klasy odporności na włamanie od RC1 do RC65. Im wyższa klasa, tym większy opór stawia okno próbom wtargnięcia.

Lepsza estetyka

Nowe okna poprawiają wygląd budynku i wnętrza, a także zapewniają lepszy dopływ światła dziennego. Niższe profile okienne zapewniają większy dopływ światła. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że szyby na ogół charakteryzują się niższą przenikalnością cieplną niż zestawienie skrzydła i ramy. Zyskujemy więc podwójnie. W kwestii estetyki możemy pozwolić sobie na dobór stolarki w zasadzie w dwojonym kolorze. Sporą paletą barw i kształtów charakteryzują się między innymi okna sprzedawane przez firmę Kolbud.

 

Sprawdź aktualną ofertę okien wraz z montażem  https://www.kolbuddom.pl/okna-pvc/

Kolbud Dom to firma działająca na rynku bydgoskim od ponad 30 lat. Nowością w ofercie jest stolarka okienna i drzwiowa marki Wiśniowski.

Sprawdź aktualne promocje https://www.kolbuddom.pl/promocje/