Zapewne każdy, kto ma garaż, a w nim poza samochodem, wszystkie swoje cenne rzeczy, zastanawiał się nad odpowiednim oświetleniem wnętrza. Czy naturalne światło w garażu spełni nasze potrzeby?

Już na etapie projektowania domu warto pomyśleć o kwestii świetlenia garażu. Bardzo dobrym rozwiązaniem zdaje się naturalne światło, które wpada do wnętrza garażu przez okno.

Naturalne światło to idealne rozwiązanie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i estetycznych. Obecnie producenci oferują szeroki wachlarz wzorów i kształtów okien do wyboru. Nie musimy za każdym razem włączać światła, a co za tym idzie i co jest niewątpliwie ważną zaletą – oszczędzamy energię elektryczną.
A jeśli nie mam garażu z oknem?

Jeśli jednak nie dysponujemy garażem z oknem, dobrym rozwiązaniem będzie brama z przeszkleniem. Mamy możliwość wyboru bramy nawet z całym panelem przeszklonym, co z pewnością dostarczy dużą dawkę światła do wnętrza naszego garażu. Jeśli nie mamy możliwości wyboru bramy z okienkami – to rozwiązaniem będzie dla nas sztuczne światło.
Kilka rad przy wyborze oświetlenia do garażu

Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia do naszego garażu powinniśmy pamiętać o kilku zasadach:

1. światła włączamy niezależnie od siebie w celu ograniczenia poboru energii poprzez oświetlenie tylko tych miejsc, gdzie w danej chwili przebywamy,

2. oświetlenie sufitowe jest niezbędne,

3. wjazd do garażu powinniśmy dodatkowo oświetlić

Kwestia oświetlenia garażu powinna być zaplanowana w sposób umowżliwiający maksymalne wykorzystanie walorów estetycznych i ekonomicznych.