Sypialnia to miejsce, które ma służyć wypoczynkowi i wyciszeniu. To miejsce, gdzie możemy się zrelaksować i czuć swobodnie. Dobrze dopasowane drzwi pozwolą zachować intymność i prywatność.

Na wybór odpowiednich drzwi do naszej sypialni wpływa zarówno metraż, ilość przepuszczanego światła czy styl aranżacji przy jednoczesnym zachowaniu intymności i prywatnego charakteru wnętrza.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich drzwi do naszej sypialni możemy rozpatrzyć zarówno drzwi pełne, jak i drzwi z przeszkleniami.

Drzwi pełne
Decydując się na drzwi drewniane otrzymujemy gwarancję prywatności, a bardzo dobra izolacja akustyczna drzwi sprzyja odpoczynkowi i zasypianiu. Drzwi pełne warto wziąć pod uwagę w przypadku, kiedy nasza sypialnia sąsiaduje z pokojem dorastających dzieci czy z salonem, w którym domownicy oglądają do późna telewizję. Dzięki temu, że drewno jest uniwersalne i ponadczasowe, drzwi będą z łatwością pasowały do wielu aranżacji.

Pełne drzwi nie przepuszczają światła i z tego względu nie zaleca się ich osobom ceniącycm jasne pomieszczenia. Zwolennicy ciemnych pomieszczeń łącząc drzwi pełne z roletami na oknach, zapewnią sobie mrok nawet w środku słonecznego dnia.

Drzwi przeszklone
Na zakup drzwi z przeszkleniem decydują się najczęściej miłośnicy wnętrz nowoczesnych i przestronnych. Przeszklone drzwi nadają wnętrzu elegancji i lekkości, a także optycznie je powiększają i doświetlają. Na rynku dostępne są także modele drzwi z elementami odbijającymi światło, co dodatkowo podkreśla efekty.

Stosując takie detale dodatkowo powiększamy sypialnię, nawet jeśli to tylko złudzenie optyczne. Możemy także zdecydować się na przeszklenia o małej przepuszczalności, np. mleczne czy szronione. Takie drzwi zapewnią nam intymność i pozwolą na zasłużony odpoczynek.