Garaż to miejsce, gdzie przechowujemy auto i wiele innych rzeczy. Odpowiednio dobrana brama garażowa będzie chronić wszystko to, co znajduje się wewnątrz zapewniając tym samym bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Najbardziej popularnymi bramami na rynku od dawna są bramy segmentowe i bramy uchylne. Dostępne są one zarówno w wersji ocieplonej, jak i nieocieplonej. Prawdą jest, że obydwie bramy będą traciły część ciepła. Możemy je również zautomatyzować (podczas otwierania i zamykania). Możliwe są następujące opcje korzystania z automatyki:

  • – sterowanie z bezprzewodowego pilota
  • – otwarcie bramy poprzez naciśnięcie przycisku przy bramie
  • – pociągnięcie linki

Sposób otwierania, na który się zdecydujemy, zależy od naszych upodobań i naszego budżetu.

Dla niewielkiego domu zdecydowanie polecamy bramy segmentowe. A dlaczego ? Oto kilka podpowiedzi:

Przede wszystkim zwracamy uwagę na ogrzewanie garażu. Segmenty bramy, dzięku systemowi uszczelek przy każdym segmencie, lepiej izolują pomieszczenie od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Chodzi o to, aby garaż, który stanowi integralną część domu, nie był wyraźnie chłodniejszy od reszty budynku.

Stosowanie bramy segmentowej jest dużo korzystniejsze ze wględu na niezbędną do jej otwarcia i zamknięcia przestrzeń. Taka brama nie wymaga praktycznie dodatkowego miejsca. Podczas otwierania segmenty bramy przesuwają się ku górze po prowadnicach umieszczonych wzdłuż ściany, a następnie wzdłuż sufitu. Dzięki temu możemy zaparkować nasze auto tuż przed garażem.

Brama uchylna potrzebuje ok. 1-2 metrów zapasu, co uniemożliwia parkowanie samochodu blisko drzwi garażowych i ogranicza możliwość zagospodarowania wnętrza naszego garażu.