Po wyborze rodzaju drzwi, stajemy przed kolejnym – może się wydawać, najważniejszym dylematem: jaki kolor wybrać, aby drzwi pasowały do całości wnętrza? Z początku może się to wydawać nie lada dylematem. Oto kilka cennych wskazówek, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego koloru drzwi.

Jaki kolor drzwi do wnętrza?

Po wyborze rodzaju drzwi, stajemy przed kolejnym – może się wydawać, najważniejszym dylematem: jaki kolor wybrać, aby drzwi pasowały do całości wnętrza? Z początku może się to wydawać nie lada dylematem. Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego koloru drzwi.

Małe wnętrze
Jeżeli dysponujesz małym wnętrzem, to warto postawić na jaśniejsze kolory. Taki zabieg sprawi, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne. Przy dużej przestrzeni można sobie pozwolić na ciemniejsze kolory – przestrzeń nabierze charakteru.
Łączymy kolory

Jeżeli chcemy połączyć ze sobą różne kolory, to najlepiej wybrać ten sam gatunek drewna. Unikniemy w ten sposób dużych różnic w odcieniach.

Sprawdzamy próbki koloru

Nie dajmy się nabrać na jednakową nazwę koloru! Pod tym samym określeniem u różnych producentów mogą się kryć różne kolory. Dlatego zawsze należy porównać próbki koloru.

Drzwi do okien

Dobierając drzwi pod kolor okien, należy pamiętać, że ramy okienne wydają się ciemniejsze niż drzwi wykonane z takiego samego drewna.

Drzwi do podłogi

Kolor podłogi powinien współgrać z kolorem drzwi, ponieważ podłoga to ważny element wystroju pomieszczenia.

Drzwi do mebli

Warto również pamiętać o kolorze i strukturze mebli. To one nadają charakter wnętrzu i warto, aby współgrały z wybranymi drzwiami.