Automatyka do bram garażowych posiada takie funkcjonalności, które zwiększają bezpieczeństwo naszego garażu oraz komfort jego użytkowania. I nie mamy na myśli tylko wygody parkowania podczas brzydkiej pogody.

Automatyka we wszystkich rodzajach bram jest dużym udogodnieniem. Nie trzeba wysiadać z naszego samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę garażową czy wjazdową. Jednym z najważniejszych argumentów jest to, iż dzięki napędom przedłużamy żywotność naszej bramy. Spowodowane jest to tym, że zawsze działają na nią te same siły. Brama otwierana lub zamykana jest jednostajnym ruchem nie powodującym przeciążenia siłowników.

Funkcje automatyki bramowej, o których mowa to funkcja łagodnego startu i zatrzymania, które chronią bramę i napęd przed zużyciem, wyciszają pracę bramy, dają możliwość regulacji mocy, ustalają optymalną dla nas siłę uruchamiania. Warto także nabyć napęd razem z bramą na etapie budowy. Wówczas brama najczęściej narażona jest na uszkodzenia spowodowane szarpaniem oraz trzaskaniem bramy przez pracowników budowlanych.

Warto więc zainwestować w dobry napęd, który ułatwi nam codzienne funkcjonowanie i pozwoli oszczędzić czas na wjazd i wyjazd z domu oraz przedłuży żywotność bramy.