Brama garażowa to nie tylko ważny element dekoracyjny naszego domu, ale przede wszystkim urządzenie, które powinno zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniego rozwiązania do naszego domu.

bezpieczeństwo przede wszystkim

Brama garażowa powinna nie tylko chronić przed dostępem niepowołanych osób, ale również zapewnić domownikom pełną ochronę podczas użytkowania.

Zanim kupisz bramę garażową…

Zanim kupisz bramę, sprawdź czy producent zapewnia poniższe elementy:

  • panele o kształcie uniemożliwiającym przytrzaśnięcie palców,
  • prowadnice wyprofilowane w sposób uniemożliwiający wypadnięcie rolek,
  • zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyny,
  • hamulec bezpieczeństwa, który zapobiegnie opadnięciu płaszcza, gdy pękną linki stalowe,
  • zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji, gdy dolna krawędź bramy najedzie na przeszkodę.

Są to podstawowe elementy, które stanowią o bezpieczeństwie bram garażowych. Za dodatkową dopłatą bramy można wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle  znajdzie się przeszkoda.

komfort użytkowania

Brama garażowa to również komfort użytkowania. Wybierz bramę sterowaną zdalnie, z pilota tzw. bramę automatyczną. Przy takiej bramie możesz wrócić do domu nawet nie wychodząc z auta!
Pamiętaj, że jeżeli nie masz dodatkowego wejścia do garażu, to w przypadku bramy automatycznej musisz ją wyposażyć w awaryjne odryglowanie. Jest to zamek, który w przypadku braku prądu pozwoli na otwarcie bramy z zewnątrz.

Jeżeli zależy Ci na komforcie cieplnym, zainwestuj w cieplejszą bramę. Obecnie producenci oferują standardowe bramy 4cm oraz grubsze – 6 cm. Jeżeli izolacyjność cieplna jest dla Ciebie ważnym aspektem, warto na samym początku dopłacić, aby później cieszyć się mniejszymi stratami ciepła.

Podsumowując, pamiętaj, że brama garażowa ma stanowić nie tylko ładny i spójny element elewacji domu, ale przede wszystkim ma być funkcjonalna i zapewniać bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie. Najlepiej po jej zakup udać się do renomowanej firmy, gdzie fachowi doradcy dobiorą odpowiednie rozwiązanie