Poradnik

Poradnik bram

naped do bramy garazowej segmentowej

Konstrukcja bramy garażowej segmentowej

Prawidłowo dobrana brama garażowa stanowi idelne wykończenie naszego domu. Ale czy wiesz, jak taka brama jest skonstruowana? Z jakich elementów się składa? Dowiedz się, kaka jest budowa bramy garażowej.


konserwacja bramy segmentowej

Konserwacja bramy segmentowej

Aby brama funkcjonowała prawidłowo i służyła nam przez wiele lat, należy pamiętać o jej regularnych przeglądach i konserwacji. Kontrola bramy powinna obejmować cztery obszary. Jakie?


oswietlenie garazu, brama z okienkami

Które światło w garażu jest lepsze: naturalne czy sztuczne?

Zapewnie każdy, kto ma garaż, a w nim poza samochodem, wszystkie swoje cenne rzeczy, zastanawiał się nad odpowiednim oświetleniem wnętrza. Czy naturalne światło w garażu spełni nasze potrzeby?


samodzielne malowanie bramy garazowej segmentowej

Czy mogę samodzielnie pomalować swoją bramę?

Czy mogę samodzielnie pomalować swoją bramę? Jak wygląda kwestia gwarancji bramy garażowej w przypadku samodzielnego malowania na wybrany przeze mnie kolor?


wymiana bramy garazowej na nowa

Kiedy warto wymienić bramę garażową?

Każde urządzenie ulega zużyciu po określonym czasie użytkowania. Dotyczy to równieć bram garażowych, drzwi czy okien. Istnieje kilka powodów świadczących o konieczności wymiany bramy na nową. Sprawdź, czy już czas na wymianę Twojej bramy.


Brama garażowa Hörmann

Brama, drzwi i okna - koniecznie w jednym stylu?

Odpowiedni wybór okien, drzwi i bramy ma duże znaczenie dla utrzymania ciszy i ciepła domu. W jakim stylu zatem wybrać stolarkę otworową? W jakiej wielkości?


Brama garazowa w otworze bramowym. Realizacja w Bydgoszczy

Na jakim etapie budowy domu wybieramy bramę garażową?

Otwór dopasowujemy do bramy - a nie odwrotnie. Dzięki takiej kolejności nie stracimy czasu na szukanie bramy o odpowiednich wymiarach.


Brama garażowa segmentowa Wiśniowski

Cicho i ciepło z bramami Wiśniowski

Energooszczedność staje się szczególnie ważna przy dążeniu do obniżenia kosztów użytkowania budynków. Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań jest wykorzystywanie nowoczesnych produktów z zakresu stolarki budowlanej, które podnoszą izolacyjność cieplną i akustyczną.


Garażowa brama segmentowa w Bydgoszczy

Jaka brama do niewielkiego domu?

Garaż to miejsce, gdzie przechowujemy auto i wiele innych rzeczy. Odpowiednio dobrana brama garażowa będzie chronić wszystko to, co znajduje się wewnątrz zapewniając tym samym bezpieczeństwo i komfort użytkowania.


Bramy garażowe segmentowe

Która brama lepsza: ocieplona czy nieocieplona?

Przyglądamy się bliżej bramom garażowym: energooszczędnej wersji ocieplonej i pozornie tańszej nieocieplonej.


Ogrodzenie posesji w Bydgoszczy

Cynkowanie ogniowe- zabezpieczenie powierzchni. Czy najlepsze?

Jak najlepiej zabezpieczyć elementy bramy wjazdowej przed korozją? Na czym polega cynkowanie ogniowe?


Garazowa brama segmentowa w Bydgoszczy

Bramy segmentowe - najbardziej popularne, najczęściej kupowane

W dzisiejszych czasach właściciele domów szukają różnych sposobów na zwiększenie wartości rynkowej swoich posiadłości. Rynek nieruchomości jest trudny, ponieważ klient jest rozpieszczany mnogością opcji do wyboru...


Garazowa brama segmentowa w Bydgoszczy

Jak powinien być przygotowany otwór garażowy pod montaż bramy?

Prawidłowe przygotowanie otworu bramowego jest niezbędne do jej bezproblemowego funkcjonowania oraz zniwelowania strat ciepła w garażu. Jeśli chcemy, aby nasza brama służyła nam przez długie lata zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort użytkowania na kilka kwestii powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.


Brama garazowa segmentowa w Bydgoszczy

Czy można przedłużyć "żywotność" bramy garażowej?

Wybierając nową bramę garażową warto od razu zadbać o jej systematyczną konserwację, aby nasza brama służyła nam w sprawności przez długie lata. Jak dbać o bramę garażową?


Bramy przesuwne w Bydgoszczy

Czy automatyczna brama przesuwna jest bezpieczna?

Rozważając zakup bramy przesuwnej warto wiedzieć, czy taka brama jest bezpieczna i czy w przypadku zetknięcia z przeszkodą nie spowoduje żadnych kłopotów.


Bramy roletowe, bramy uchylne w Bydgoszczy

Jaka jest różnica pomiędzy bramą uchylną a bramą segmentową?

Czym się różnią bramy segmentowe od bram uchylnych? Na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na odpowiedni rodzaj bramy? Zasadnicza różnica między bramami uchylnymi a bramami segmentowymi dotyczy ilości miejsca potrzebnego na montaż.


Brama garazowa automatyczna w Bydgoszczy

Jak otworzyć automatyczną bramę w przypadku braku prądu?

Czy w przypadku braku prądu uda nam się otworzyć automatyczną bramę? Na czym polega wysprzęglenie napędu?


Bramy wjazdowe, bramy przesuwne w Bydgoszczy

Ile miejsca potrzeba do zamontowania bramy przesuwnej?

Zaletą bram przesuwnych jest to, że otwierając się nie zajmują miejsca na podjeździe. Skrzydło bramy przesuwa się bowiem wzdłuż ogrodzenia, bezpośrednio przy nim. Jak obliczyć, ile miejsca potrzeba, aby prawidłowo zamontować bramę przesuwną?


Czy warto inwestować w napęd do bramy?

Automatyka do bram garażowych posiada takie funkcjonalności, które zwiększają bezpieczeństwo naszego garażu i komfort jego użytkowania i nie mamy na myśli tylko wygody parkowania podczas brzydkiej pogody.


Pilot do bramy garażowej Nice

Pilot do bramy garażowej i bramy wjazdowej

Automatyczne otwieranie bramy znacznie ułatwia codzienne życie i pozwala oszczędzać czas.Brama garazowa na pilota w Bydgszczy

Czy napęd do bramy garażowej i bramy wjazdowej może być sterowany jednym pilotem?

Czy jednym pilotem otworzę bramę wjazdową i bramę garażową? Co, jeśli mam napędy do bram różnych producentów?


Garazowa brama segmentowa w Bydgoszczy

Czym się różni otwór garażowy od światła wjazdu po zamontowaniu bramy?

Otworem garażowym nazywamy światło muru przed zamontowaniem bramy, natomiast po jej zamontowaniu światło wjazdu pomniejszone jest o części składowe tej bramy (ościeżnica, prowadnica, sprężyny) - w zależności od rodzaju bramy.


Ogrodzenia posesji w Bydgoszczy

Jak funkcjonuje przesuwna brama samonośna?

Co to jest konstrukcja samonośna? Czy takie zanieczyszczenia jak liście, piasek, śnieg, utrudniają otwieranie i zamykanie bramy?


Bramy wjazdowe w Bydgoszczy

Którą bramę wjazdową wybrać: bramę przesuwną czy bramę rozwierną?

Wybór bramy wjazdowej pomiędzy bramą przesuwną a rozwieraną jest uzależniony od tego ile miejsca montażowego posiada nasza posesja. Co jest potrzebne do swobodnego otwarcia skrzydła bramy?